Renovace fasád

Modernizace výtahuO každou fasádu se musí pečovat. I ty nejlepší fasády se nejpozději po dvaceti letech musí renovovat, aby nedocházelo k jejich poškození. 

Renovace fasády probíhá v několika jednoduchých krocích, které na sebe navazují.

Nejprve je třeba celou nemovitost zkontrolovat, případně opravit praskliny a poškození či očistit plísně a jiné nečistoty. Poté přijde na řadu penetrace, která celý povrch zpevní, protože pronikne hluboko do samotné fasády. Připraví se tak podmínky pro následný nátěr ochranné vrstvy. Podle druhu fasády se zvolí vhodná technika pro nanesení nátěru. Celý proces renovace pak končí ochrannou vrstvou, která zamezí šíření různých plísní a lišejníků. 

Při renovaci fasád používáme kvalitní nátěry předních výrobců – Baumit, Weber a Cemix. Obecně se dají typy nátěru rozdělit do tří kategorií:

 1. Akrylátový nátěr – Vydrží nejkratší dobu (5-15 let), ale z nabízených nátěrů je nejlevnější.
 2. Silikátový nátěr – Nabízí výrazně lepší paropropustnost a poskytuje také větší pružnost, a tím pádem vyšší ochranu proti vlhkosti.
 3. Silikonový nátěr – Nejkvalitnější typ nátěru. Perfektně odpuzuje vodu a nabízí tak nejlepší ochranu proti plísním a řasám. Životnost takového nátěru snadno dosáhne dvaceti let.

Zaměření ploch a konzultaci ohledně renovace fasád vám rádi poskytneme zdarma. Orientační ceny čištění a ochranných nátěrů:

služba cena
čištění a mytí fasád (mírné znečištění) od 35 Kč za m²
nátěr fasády barvou a silikonovým nátěrem od 185 Kč za m²
konstrukce lešení, případně práce z plošiny dohodou

 


Výhody

Úspora energie a snížení nákladů na vytápění

Provedení revitalizace panelových domů se náklady na vytápění sníží na 30 až 50 % současných nákladů. V současnosti, kdy se ceny za energie neustále zvyšují, se jedná o velmi důležitý přínos. Revitalizace panelových domů je tak výhodnou investicí, která má v budoucnu mnohonásobnou návratnost.

Zlepšení vzhledu budovy a její vyšší tržní hodnoty

Díky provedení revitalizace panelových domů se zastaví procesy stárnutí stavebních částí domu. Působivého estetického dojmu fasády lze docílit vhodnou kombinací barev, jež může být zcela libovolná. Tyto úpravy navíc zvýší celkovou tržní hodnotu budovy a prodlouží její životnost.


Zlepšení kvality bydlení

Revitalizace panelových domů v sobě zahrnuje též provedení sanace stávajícího pláště – následná vyšší prodyšnost budovy tak zamezí výskytu škodlivých plísní a alergenů. Neopomenutelnou výhodou je taktéž zvýšení tepelného komfortu v horkém letním období i chladných zimních dnech.

Ochrana před hlukem

Pokud je vhodně zvolená tloušťka izolantu, tak revitalizace panelových domů přinese kromě zateplení budovy i omezení vnějšího hluku, což je další aspekt, kterým revitalizace panelových domů přispěje ke zvýšení kultury bydlení.

Zvýšení životnosti pláště budovy

Revitalizace panelových domů díky použitým technologiím zvýší atraktivnost revitalizovaného objektu. Díky ochraně stavební podstaty však zůstává tržní hodnota zachována a navíc přispívají ke zvýšení životnosti pláště budovy.

Služby pro revitalizace panelových domů

Vlastníkům bytových jednotek v rámci projektu revitalizace panelových domů nabízíme následující služby:

 • zpracování projektové dokumentace
 • zajištění energetického auditu
 • provedení sanace stávajícího pláště
 • zateplení fasády kontaktním zateplovacím způsobem
 • výměnu balkónů, popř. výstavbu představených lodžií
 • výměnu výplní otvorů
 • rekonstrukci bytových jader
 • zabezpečení financování pro společenství vlastníků jednotek pomocí hypotečních nebo investičních úvěrů
 • kompletní výměna oken a dveří
 • modernizace výtahu a výtahové šachty

Zaujala vás některá z našich služeb? Kontaktujte nás